pondělí 17. dubna 2017

NEPEČENÉ MÜSLI TYČINKY BEZ PŘISLAZENÍ VE DVOU VARIANTÁCH - MERUŇKY A BRUSINKY


Přináším další verzi tyčinek. Vlastně rovnou dvě verze. ;-) Tentokrát je nemohu nazvat raw tyčinkami díky použité pufované quinoi. Zato splňují požadavky na zdravé müsli tyčinky. Když toto vyzkoušíte, uvidíte, že už nebudete potřebovat nakupovat ty v obchodě, které jsou plné cukru a tuku.
Výroba je v podstatě stejná, jako u původní verze raw tyčinek, jen ingredience se obměnily.
Dnes přináším rovnou dvě verze příchutí - meruňky a brusinky.
Do svých tyčinek nepřidávám žádné sladidlo. V tomto receptu ovšem budou vyjímku tvořit brusinky, které se běžně prodávají proslazené. Takže v tomto případě je třeba počítat s nějakým cukrem v základu. Je to i jeden z důvodů, proč jsem s jejich použitím dlouho váhala. Nakonec jsem ale zhodnotila, že jestli si syn vybere tyčinku s brusinkami v obchodě, nebo mu ze stejných brusinek udělám tyčinky doma, ale ostatní složení si mohu lépe pohlídat, tak raději zvolím domácí verzi. Komu by to vadilo, může koupit buď neproslazené (je ale třeba připravit se na jinou chuť) nebo je nahradit jinou ingrediencí (například rozinkami).


Teď už ale k samotným receptům. Připravíme si tedy dnes 2 podobné verze.

BRUSINKOVÁ

Ingredience:
70 g brusinek
100 g datlí
30 g špaldových vloček
15 g pufované quinoi

Postup:
Datle pokrájíme na kousky a spolu s brusinkami rozmixujeme v mixéru. Při mixování postupujeme podobně jako u mého foto receptu na raw tyčinky kokos-kakao. Dáváme pozor, aby se ingredience nenalepily na nože, čímž by se mohl mixér zavařit. V případě müsli tyčinek není třeba mixovat na jemno. Kousky jsou v tyčinkách zajímavé. Když máme rozmixováno na požadovanou konzistenci, přidáme špaldové vločky a ještě chvíli mixujeme. Poté přisypeme pufovanou quinou a ručně vypracujeme těsto, které poté buď vyválíme na placku nebo napěchujeme do nějaké vhodné obdélníkové krabičky, vyklepneme a na pečícím papíru dáme zthuhnout na pár hodin do lednice. Poté krájíme tyčinky.

Doba přípravy: 10 minut
Počet porcí: 6 tyčinek


MERUŇKOVÁ

Ingredience:
100 g sušených meruněk
100 g sušených datlí
10 g křížal
2 lžičky mleté skořice
20 g ovesných vloček (jemných)
10 g pufované quinoi

Postup:
Meruňky, datle a křížaly pokrájíme na kousky a rozmixujeme v mixéru. Při mixování postupujeme podobně jako u mého foto receptu na raw tyčinky kokos-kakao. Dáváme pozor, aby se ingredience nenalepily na nože, čímž by se mohl mixér zavařit. I u tohoto receptu nemixuji úplně na jemno. Když máme rozmixováno na požadovanou konzistenci, přidáme ovesné vločky a pufovanou quinou a ručně vypracujeme těsto, které poté buď vyválíme na placku nebo napěchujeme do nějaké vhodné obdélníkové krabičky, vyklepneme a na pečícím papíru dáme zthuhnout na pár hodin do lednice. Poté krájíme tyčinky.
Doba přípravy: 10 minut
Počet porcí: 6 tyčinek


Hotové tyčinky můžeme zabalit a máme je tak připravené třeba na cesty jako zdravou svačinku.
Já je malému balím takto :-) Dobrou chuť
Žádné komentáře:

Okomentovat